Biz Kimiz

Simurg Tasarım Ltd Şti, sektörde 30 yıl, ihracatta ise 20 yıllık deneyime sahip Tekstil Mühendisi Mukadder Özden tarafından kurulmuş; EGSD (Ege Giyim Sanayicileri Derneği) üyesi, hazır giyim imalatçısı ve ihracatçısı bir firmadır.
İzmir’de bulunan tesisinde çocuk/bebek giysileri, kadın giyimi, iç giyim ve spor grubunda kıyafetler üretip; ihraç etmektedir. Son 5 yıldır özellikle İskandinav (Danimarka, İsveç, Finlandiya) olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde satılan GOTS sertifikalı Organik ürünleri ile müşterilerine hizmet eder.
Son yıllarda deneyimini Türk tüketicisine de sunmaya başlayan Simurg Tasarım, OZMOZ markası ile kendi tasarımlarını geliştirmekte, Yüksek kaliteli kumaşlardan üretim yapıp, ihracat kalitesindeki ürünlerini makul fiyatlarla sunmaktadır. Halihazırda perakende olarak gerek Begos 3. bölgedeki mağazamızdan veya Türkiye’nin her yerinden Ozmoz.shop, Trendyol, N11, Hepsiburada, Amazon ve Çiçeksepeti siteleri üzerinden  OZMOZ ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Eğer OZMOZ ürünlerini almak/satmak isterseniz, görüşmek üzere bir kahve içimine bekleriz.

İnsan Hakları

Bizim için Ozmoz Tekstil’de hümanizm, insan haklarına saygılı ve çeşitliliğe değer veren insanlara eşit değerde açık olmak ve onları görmek demektir . Bizimle aynı bakış açılarını paylaşan herkesle işbirliğine açığız. Aslında, yeni fikirlere atlıyoruz ve herkesin gelişime, daha iyi yaşama, sosyal ve insan haklarına erişiminin önemli olduğuna inanıyoruz. KSS politikamızın önemli bir parçası, şirketimizde ve tedarikçilerimizde çalışanlar için daha iyi çalışma standartları ve koşulları sağlamaktır.

İyi Çalışma Koşulları

Simurg tasarım, adil ticaret ve iş kuralları çerçevesinde çalışır, elbette bu işçilik için de geçerlidir. Ardışık 11 yıl GOTS onaylı bir şirket olarak, maaşlarımız GOTS denetçileri tarafından yıllık olarak kontrol edilir ve tüm çalışanlara "adil ücret" ödendiğini onaylar. İnsan haklarına saygı duyuyoruz, herkesin daha iyi bir yaşam için haklarına sahip olduğuna inanıyoruz. İnsan haklarına olan bağlılığımızı göstermek için temel kurallarımız:
* Çocuk işçiliği yok
* Zorla veya bağlı iş gücü yok
* Aşırı çalışma saatleri yok
* Güvenli, sağlıklı ve dostça çalışma koşulları
* Yasal olarak bağlayıcı bir iş sözleşmesi
* Dernek kurma özgürlüğü
* Ayrımcılık yok

Çalışma Şartları

İnsan hakları felsefemizin sonucu olarak ekibimizin çalışma koşullarını önemsiyoruz. Çalışma saatleri ve çalışmaları TC Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurallarına göre yapılır. Ayrıca, bu bakış açısının sonucu; Ozmoz Tekstil, TC Başbakanlık Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın işçi eğitimi, iş yeri güvenliği denetim kuralları sertifikasını yerine getirmiştir.

Ürünler

Tüm ürünlerimiz kalite ve güvenlik açısından müşteri ihtiyaçlarına cevap vermelidir. Bunlar örnekleme aşamasında ve üretim süreci boyunca yönergelerimizdir. Ürünlerimizin toksin içermediğinden emin olmak için ilgili çevre yasalarını ve müşteri gereksinimlerini yerine getiriyoruz. Uygun olmayan malzemelerin kullanılmasını önlemek için alt üreticilerimiz veya malzeme tedarikçilerimizle açık anlaşmalar yaparız.
Kullanmıyoruz:
* NO Kadmiyum, kurşun ve cıva içeren ağır metaller
* NO Formaldehit, antibakteriyel maddeler, NFE ve tehlikeli boyalar
* NO Alerjenik boyalar
* NO nikel
NOT: “Organik” sertifikalı ürünler de malzeme akışını takip etmek için diğer katı kurallara tabidir.

Çevre & Doğa

Tekstil ve moda endüstrisinin bir parçası olarak, iş için geniş çevresel ve etik bir yaklaşıma sahip olmak zorundayız. Hem pamuk üretiminde hem de üretimde kimyasalların nasıl kullanıldığının farkındayız. Bu yerlerin çevreye, çiftçilere ve işçilere yükünü anlıyoruz. İş arkadaşlarımız (müşteriler) ürünlerimizin normalde zararlı kimyasallar içermediği de önemlidir. Öncelikli olarak, doğal kaynakları daha etkin kullanma, geri dönüşümü artırma ve enerji verimliliğini artırma yollarını bulmayı önceliğimizdir. Çevre bakımı, çocuklarımız için ana bir konudur. Ürünlere ve malzemelere dikkatle bakmanın yanı sıra, tüm işimizi de önemsiyoruz. Şirketimizde mümkün olan en az CO2 emisyonunu azaltmak için çalışıyoruz.

Organizasyon

Çalışma yöntemlerimiz net eylem planları ve hedeflerine dayanmaktadır. İş arkadaşlarımızla (müşterilerimiz) ve tedarikçilerimizle mümkün olduğunca sorunsuz operasyonlar yapmak için açık ve yakın iletişimimiz var.