Biz Kimiz

Simurg Tasarım Ltd Şti, sektörde 37 yıl, ihracatta ise 30 yıllık deneyime sahip Tekstil Mühendisi Mukadder Özden tarafından kurulmuş; hazır giyim imalatçısı ve ihracatçısı bir firmadır. İzmir’de bulunan tesisinde çocuk/bebek giysileri, kadın giyimi, iç giyim ve spor grubunda kıyafetler üretip; ihraç etmektedir. İskandinav ülkeleri ağırlıklı olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine, Avustralya’ya, Singapur başta olmak üzere Uzak Doğu’ya ve Amerika’ya hizmet vermektedir.

Ozmoz ve Clean&Safe markalarını yaratan Simurg Tasarım kendi tasarımlarını geliştirerek tüm dünyada satışa sunmaktadır. Özellikle Clean&Safe markası ile dünyada ilk olarak giyilmeye hazır bebek ürünleri üretmeyi başarmıştır. Patentini alarak geliştirdiği özel sistem ile yıkamaya ve ütülemeye ihtiyaç duymayan; steril bebek ürünleri üreten Clean&Safe markası sektöründe yeni bir çağ başlatmıştır.

İzmir Alsancak semtinde perakende satış mağazası bulunan Simurg Tasarım gerek Ozmoz markası ile üretmiş olduğu bebek ve çocuk ürünlerini gerekse de Clean&Safe bebek ürünlerini burada satışa sunmaktadır. Ayrıca ozmoz.shop resmi satış sitesi üzerinden ve tüm pazaryerlerinden tüm ürünlere ulaşmak ve satın almak mümkündür.

İnsan Hakları

Bizim için Ozmoz Tekstil’de hümanizm, insan haklarına saygılı ve çeşitliliğe değer veren insanlara eşit değerde açık olmak ve onları görmek demektir . Bizimle aynı bakış açılarını paylaşan herkesle işbirliğine açığız. Aslında, yeni fikirlere atlıyoruz ve herkesin gelişime, daha iyi yaşama, sosyal ve insan haklarına erişiminin önemli olduğuna inanıyoruz. KSS politikamızın önemli bir parçası, şirketimizde ve tedarikçilerimizde çalışanlar için daha iyi çalışma standartları ve koşulları sağlamaktır.

İyi Çalışma Koşulları

Simurg tasarım, adil ticaret ve iş kuralları çerçevesinde çalışır, elbette bu işçilik için de geçerlidir. Ardışık 11 yıl GOTS onaylı bir şirket olarak, maaşlarımız GOTS denetçileri tarafından yıllık olarak kontrol edilir ve tüm çalışanlara "adil ücret" ödendiğini onaylar. İnsan haklarına saygı duyuyoruz, herkesin daha iyi bir yaşam için haklarına sahip olduğuna inanıyoruz. İnsan haklarına olan bağlılığımızı göstermek için temel kurallarımız:
* Çocuk işçiliği yok
* Zorla veya bağlı iş gücü yok
* Aşırı çalışma saatleri yok
* Güvenli, sağlıklı ve dostça çalışma koşulları
* Yasal olarak bağlayıcı bir iş sözleşmesi
* Dernek kurma özgürlüğü
* Ayrımcılık yok

Çalışma Şartları

İnsan hakları felsefemizin sonucu olarak ekibimizin çalışma koşullarını önemsiyoruz. Çalışma saatleri ve çalışmaları TC Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurallarına göre yapılır. Ayrıca, bu bakış açısının sonucu; Ozmoz Tekstil, TC Başbakanlık Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın işçi eğitimi, iş yeri güvenliği denetim kuralları sertifikasını yerine getirmiştir.

Ürünler

Tüm ürünlerimiz kalite ve güvenlik açısından müşteri ihtiyaçlarına cevap vermelidir. Bunlar örnekleme aşamasında ve üretim süreci boyunca yönergelerimizdir. Ürünlerimizin toksin içermediğinden emin olmak için ilgili çevre yasalarını ve müşteri gereksinimlerini yerine getiriyoruz. Uygun olmayan malzemelerin kullanılmasını önlemek için alt üreticilerimiz veya malzeme tedarikçilerimizle açık anlaşmalar yaparız.
Kullanmıyoruz:
* NO Kadmiyum, kurşun ve cıva içeren ağır metaller
* NO Formaldehit, antibakteriyel maddeler, NFE ve tehlikeli boyalar
* NO Alerjenik boyalar
* NO nikel
NOT: “Organik” sertifikalı ürünler de malzeme akışını takip etmek için diğer katı kurallara tabidir.

Çevre & Doğa

Tekstil ve moda endüstrisinin bir parçası olarak, iş için geniş çevresel ve etik bir yaklaşıma sahip olmak zorundayız. Hem pamuk üretiminde hem de üretimde kimyasalların nasıl kullanıldığının farkındayız. Bu yerlerin çevreye, çiftçilere ve işçilere yükünü anlıyoruz. İş arkadaşlarımız (müşteriler) ürünlerimizin normalde zararlı kimyasallar içermediği de önemlidir. Öncelikli olarak, doğal kaynakları daha etkin kullanma, geri dönüşümü artırma ve enerji verimliliğini artırma yollarını bulmayı önceliğimizdir. Çevre bakımı, çocuklarımız için ana bir konudur. Ürünlere ve malzemelere dikkatle bakmanın yanı sıra, tüm işimizi de önemsiyoruz. Şirketimizde mümkün olan en az CO2 emisyonunu azaltmak için çalışıyoruz.

Organizasyon

Çalışma yöntemlerimiz net eylem planları ve hedeflerine dayanmaktadır. İş arkadaşlarımızla (müşterilerimiz) ve tedarikçilerimizle mümkün olduğunca sorunsuz operasyonlar yapmak için açık ve yakın iletişimimiz var.

Shopping Cart